top
czwartek, 13 maja 2021 roku logo


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

 

2. Przez cały maj codziennie, także dziś, po Mszy św. o godz.1700 nabożeństwo majowe.

 

3. W poniedziałek, wtorek i środę dni modlitw o urodzaje. Przed Mszą św. procesja błagalna wokół kościoła ze stacją przy Krzyżu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy rolników, sadowników i ogrodników.

 

4. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. 

 

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania 21 czerwca o godz. 1800

 

6. W sobotę  o godz 1600 próba generalna i spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. W najbliższą niedzielę, 16 maja, uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci  kl. III. O 1230 I grupa, a o 1400 II grupa - razem 23 dzieci. Trzeci termin to 29 sierpnia o godzinie 1230 ? przystąpi do I Komunii św. ośmioro dzieci. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą.

 

7. Dzisiaj o godz. 1500 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem relikwiami św. Jana Pawła II papieża rodziny.

 

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Pani Małgorzata Barańczyk nasza katechetka i pan Jerzy Krawczyk z Suchorzewa z ul. Kowalewskiej. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Dobry Jezu?

 

9. W tym tygodniu patronuje nam:

? w piątek 14 maja ? św. Maciej, apostoł, wybrany przez apostołów do ich grona, zajął miejsce Judasza.

 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj41
Wszystkie637399

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.