środa, 8 lutego 2023 roku logo

Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   5 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes w sobotę 11 lutego łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy, więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy.

3. Przypominamy, że również w każdą środę kierujemy nasze prośby do Tej, którą nazywamy Cudowną Lekarką w chorobach podczas Mszy Świętej o godz. 1800 , a po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustannej Pomocy - serdecznie zapraszamy na to modlitewne spotkanie! Wszak wezwanie Maryi z Lourdes i z wielu innych miejsc nadzwyczajnej ingerencji Bożej także na naszej polskiej ziemi ciągle jest aktualne. W trudnych, pełnych lęków i obaw, niepewności i realnych zagrożeń współczesnych czasach nieustannie, z wiarą i ufnością zwracajmy się do Maryi, Matki naszej najlepszej i Orędowniczki pewnej u Boga.

4. W niedzielę dzisiejszą w czasie Mszy św. o 1000 będzie poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym.

5. Dzisiaj o 1500  spotkanie Żywego Różańca w Domu Katolickim.

6. Suma odpustowa z okazji św. Walentego we wtorek 14. 02. o 1800. Zapraszamy poczty sztandarowe, rodziny z dziećmi, Radę Parafialna, Żywy Różaniec, Caritas parafialną, Chór i scholę, ministrantów, lektorki i lektorów, młodzież kandydującą do Bierzmowania, narzeczonych.

Po Mszach św. za tydzień w niedzielę rozdamy zaproszenia skierowane do rodzin z dziećmi, w postaci plakietek z wizerunkiem św. Walentego. Przyjdziemy na Odpust z rodzinami, a plakietkę będą mieć przypiętą albo ojciec, albo matka, albo dziecko.

7. Za tydzień II niedziela miesiąca składka inwestycyjna na potrzeby parafii.

8. W przyszła niedzielę o godz. 1500  Msza św. dla rodzin z dziećmi i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.

9. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.

10. Zakończyliśmy kolędę w Domu Parafialnym. Wyrazy wdzięczności Parafianom, którzy na różne sposoby skorzystali z naszego zaproszenia. Bóg zapłać za złożone ofiary, za wspólną modlitwę, rodzinną atmosferę na spotkaniach przy stole kolędowym. Parafian, którzy wyrazili chęć kolędy w ich domach, prosimy o kontakt telefoniczny w tym tygodniu z Ks. Proboszczem, żeby ustalić datę i godzinę spotkania.

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.