poniedziałek, 25 października 2021 roku logo

Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    24 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą
i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Po Mszach św. zbieramy do puszek na misje.

2. Kończy się październik ? miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. o 1800, a dzieci i młodzież szkoły podstawowej we wtorek i w czwartek o 1700.

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii
i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Msza św. na cmentarzu parafialnym we Wszystkich Świętych o godz. 1300  a po niej procesja z modlitwą za zmarłych i święceniem grobów.

W Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 900, 1600 i 1800 z wymieniankami jednorazowymi i modlitwą za zmarłych.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Krajewski z ul. Chrobrego. Pogrzeb odbył się w piątek, 22 października o 1300. Msza św. będzie 28 października o godz. 1800. Dobry Jezu? We wtorek 26.10. o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. +Jerzego Jakóbczaka z Piekarzewa. Dobry Jezu ?

6. Jutro, w poniedziałek, 25 października wizytacja pasterska bp. Łukasza Buzuna w naszej parafii. Pragnę zaprosić wszystkich, do uczestnictwa w tej uroczystości. Biskup przyjedzie zobaczyć, jak żyjemy, jak się modlimy i jak realizujemy nasze powołanie życiowe w drodze do Domu Ojca. Szczególnie zapraszam na cmentarz o godz. 1500 na modlitwę za zmarłych Koronką do Miłosierdzia Bożego. O 1600 do Domu Katolickiego zapraszam Radę Parafialną i współpracowników proboszcza w parafii i ośrodku oraz liderów grup duszpasterskich. Wszystkich zapraszam na Mszę św. o 1800 w intencji naszej Parafii, którą odprawi ks. bp. Łukasz w koncelebrze z kapłanami. W czasie Mszy przedstawię sprawozdanie duszpasterskie z życia naszej wspólnoty. Nasz chór parafialny uświetni liturgię swoim śpiewem. Poczty sztandarowe OSP, PKP, Rolników, Żywego Różańca, Mężczyzn i Szkoły Jana Pawła II niech reprezentują przy ołtarzu ważne sfery naszego życia wspólnotowego. Na tej Mszy niech nie zabraknie dzieci i młodzieży, a także członków grup duszpasterskich: Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Caritas Parafialnej, KST ?Dom?, lektorów, ministrantów, nauczycieli naszej szkoły im. Jana Pawła II. Pokażmy ? dajmy świadectwo, że trwamy przy Chrystusie i Kościele, pomimo pandemii i wszystkich innych problemów, które dotykają świat, Kościół i nas. Nasza moc w Chrystusie, Jego Matce i naszych świętych Patronach.

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.