niedziela, 2 października 2022 roku logo

Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, szczególnie mieszkańców Ukrainy.

2. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik ? miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie po Mszy św. godz. 18.00. Planujemy w tygodniu odprawiać
dwa nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 17.00.

3. Zebranie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek,
27 września o godz. 19.00 w Domu Katolickim.

4. Zebranie dla  kandydatów do bierzmowania z klas ósmych, w środę 28 września
o godz. 19.00 w kościele.

5. 15 października organizujemy pielgrzymkę z parafii do Częstochowy. Autokar na 60 osób. Orientacyjna kwota: około 50 zł.. Zapisy w zakrystii, w biurze, lub telefonicznie.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie Żywego Różańca w Domu Katolickim.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

8. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie Mariana Grzesiaka z Kowalewa,
z ul. Ks. Wawrzyniaka. Dobry Jezu?

9. Plan rekolekcji parafialnych od 2 do 5 października 2022r:

Rozpoczniemy Mszą św. z nauka rekolekcyjną w sobotę 01.10 o godz. 18.00.
W niedzielę Ojciec Redemptorysta Przemysław Ilski będzie głosił nauki na wszystkich Mszach św. W poniedziałek, wtorek i środę Msza św. z nauką ogólną o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy o 18.00 (około 19.00) Apel Jasnogórski prowadzony przez Ojca Przemysława. Dzieci
i młodzież będą miały swoje rekolekcje szkolne w kościele we wtorek i środę w 3 grupach wiekowych: od 9.00 do 9.45 klasy IV- VI; od 10.00 do 10.45 kl. VII-VIII, od 10.50 do 11.35 kl. I-III. Uczniowie po rekolekcjach w kościele wracają do szkoły na zajęcia. Młodzież szkół średnich i studenci biorą udział w rekolekcjach w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Rekolekcje przygotują nas do wprowadzenia Nowenny do MB Nieustającej Pomocy, która będzie odprawiana w środy po Mszy wieczornej o godz. 18.00. Na ścianie obok ołtarza zostanie umieszczony obraz ? ikona MB Nieustającej Pomocy. Ta Nowenna będzie nabożeństwem, które ożywi zapomniany kult naszej Pani Kowalewskiej, której obraz jest w głównym ołtarzu naszej świątyni.

W tym tygodniu w liturgii:

- wtorek, 27 września ? Świętego Wincentego a Paulo (1581-1660), prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patrona dzieł miłosierdzia;

- środa, 28 września ? Świętego Wacława (ok. 903-929), męczennika za wiarę, patrona Czech;

- czwartek, 29 września ? Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

- piątek, 30 września ? Świętego Hieronima (ok. 345-420), prezbitera, doktora Kościoła, autora przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

- sobota, 1 października ? Świętej Tereki od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewicy i Doktora Kościoła;

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.