top
poniedziałek, 25 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Msza św. dziękczynna za 30 lat posługiwania w Kowalewie Ks. Prałata Wiesława Kondratowicza
Msza św. dziękczynna za 30 lat posługiwania w Kowalewie Ks. Prałata Wiesława Kondratowicza PDF Drukuj Email

30 lipca Ksiądz Prałat Wiesław Kondratowicz odprawił po raz ostatni Mszę świętą jako proboszcz, gdyż po trzydziestu latach posługi duszpasterskiej w naszej parafii odchodzi na emeryturę. Była to msza dziękczynna, a nie pożegnalna, ponieważ będzie do Kowalewa przyjeżdżał i wspierał swoim doświadczeniem i pracą Duszpasterski Ośrodek Trzeźwości, którego był założycielem i dyrektorem. Na Mszę świętą przybyły tłumy wiernych z parafii, a także władze samorządowe na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Pleszew Arkadiuszem Ptakiem oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej Adelą Grala-Kałużną. Nie zabrakło również radnych i sołtysów. Podczas uroczystości nadano Księdzu Proboszczowi tytuł Zasłużony dla Rozwoju Miasta i Gminy Pleszew. Podczas pięknych podziękowań ze strony parafian pojawiły się łzy wzruszenia, a pieśń "Żegnajcie przyjaciele" w przepięknym wykonaniu Pana Tomka Łuczaka i jego córki chwyciła wszystkich za serca. Wzruszającą uroczystość uświetnił swoim występem chór pod dyrekcją Pani Magdaleny Łuczak

 

Po zakończeniu Mszy świętej dalsza część uroczystości miała miejsce w Parku Rodzinnym, którego pomysłodawczynią i i projektantką jest Pani Mirka Czamańska. Na jej cześć (również odchodzi z Kowalewa) parafia ufundowała ławeczkę. W parku została zainstalowana tablica upamiętniająca trzydziestoletnią pracę duszpasterską Proboszcza Wiesława Kondratowicza,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/DBHZeCjQQgss6KPd8  

https://pleszew.naszemiasto.pl/to-nie-bylo-pozegnanie-tylko-msza-dziekczynna-ksiadz-pralat/ga/c1-9407003/zd/83769913

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 80 gości 

W obiektywie

3.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie934700

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.