top
poniedziałek, 25 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Dożynki Powiatowo - Gminne 2018
Dożynki Powiatowo - Gminne 2018 PDF Drukuj Email
02 września 2018 roku o godz. 15.00 Ksiądz Proboszcz Wiesław Kondratowicz koncelebrował Mszę świętą dożynkową w intencji rolników, ogrodników, sadowników i pszczelarzy, w której uczestniczyli gospodarze Święta Plonów - Burmistrz Marian Adamek oraz Starosta pleszewski Maciej Wasielewski, a także goście i parafianie.
Honory Starostów pełnili: Maria Elżbieta Zdunek z Kowalewa oraz Kazimierz Kałużny z Sowiny Błotnej w asyście Angeliki Frankowskiej z Piekarzewa i Roberta Walczaka z Zawidowic.
 
 
Ksiądz Proboszcz dokonał poświęcenia chleba oraz wieńców dożynkowych. Podczas pięknej homilii dziękował Bogu za zbiory i podkreślił rolę pracy rolników oraz zwrócił uwagę na trud jaki muszą włożyć, by nikomu nie zabrakło chleba.  Przyrównał trzy cnoty Boskie Wiarę, Nadzieję i Miłość kolejno do ziarna, siewu i plonu. Kapłan podkreślił, że praca na roli uczy pokory, że nie jesteśmy samowystarczalni, tej pokory uczymy się od świata stworzonego. Susze, powodzie, wszelkie żywioły mogą zniweczyć wszystko.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
Barwny korowód wyrusza z kościoła na plac przy remizie strażackiej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rozpoczyna się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu "Poligrodzianie"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nie zabrakło również występów uczniów ze szkoły w Kowalewie
 
 
Nasi soliści: Kornelia Szymaniak i Gwidon Waliszewski - student Wyższej Szkoły Muzycznej
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie934700

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.