top
piątek, 9 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności 13 rocznica śmierci Jana Pawła II
13 rocznica śmierci Jana Pawła II PDF Drukuj Email

 

Nie lękajcie się! - hasło obchodów 13 rocznicy śmierci Jana Pawła II

 

 

 

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w sobotę - w dzień maryjny o godz. 21.37 w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa oraz 27 i pół roku pontyfikatu. Jan Paweł II przeszedł w nocy 30 marca ciężki zawał, ale po reanimacji odmówił przewiezienia do kliniki Gemelli i zmarł w swoim łóżku na Watykanie. Jego pontyfikat trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu. (źródło)

 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 

W obiektywie

7.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj27
Wszystkie893260

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.