top
poniedziałek, 2 października 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Triduum Paschalne 2017
Triduum Paschalne 2017 PDF Drukuj Email

Triduum Paschalne rozpoczęła wieczorna liturgia Wielkiego Czwartku, jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

 

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w którym nie celebruje się Mszy Świętej. Po Modlitwie Powszechnej i czytaniu Męki Pańskiej nastąpiła  adoracja Krzyża. Po niej - Komunia święta, a następnie Jezus pod postacią eucharystyczną został przeniesiony do Grobem Pańskiego, nad którym wartę pełnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

W Wielką Sobotę Kościół trwał przy Grobie Pańskim. O godz. 22.00 odbywała się  Liturgia podczas której miało miejsce poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Na jej zakończenie odprawiona została uroczysta msza św. Wigilii Paschalnej z procesją dookoła kościoła.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 68 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj224
Wszystkie937289

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.