top
czwartek, 13 maja 2021 roku logo


Strona Główna Aktualności Triduum Paschalne 2017
Triduum Paschalne 2017 PDF Drukuj Email

Triduum Paschalne rozpoczęła wieczorna liturgia Wielkiego Czwartku, jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

 

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku liturgicznym, w którym nie celebruje się Mszy Świętej. Po Modlitwie Powszechnej i czytaniu Męki Pańskiej nastąpiła  adoracja Krzyża. Po niej - Komunia święta, a następnie Jezus pod postacią eucharystyczną został przeniesiony do Grobem Pańskiego, nad którym wartę pełnili strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

W Wielką Sobotę Kościół trwał przy Grobie Pańskim. O godz. 22.00 odbywała się  Liturgia podczas której miało miejsce poświęcenie ognia, wody chrzcielnej oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu. Na jej zakończenie odprawiona została uroczysta msza św. Wigilii Paschalnej z procesją dookoła kościoła.

 Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 108 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj49
Wszystkie637407

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.