top
piątek, 9 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Peregrynacja relikwii Jana Pawła II
Peregrynacja relikwii Jana Pawła II PDF Drukuj Email

"Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali"

Jan Paweł II                

Nasze szkoły (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum) należą do Rodzin Szkół noszących imię Jana Pawła II.

  Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 grudnia 2014 r., rok 2015 został ustanowiony Rokiem Świętego Jana Pawła II. W program obchodów Roku wpisano peregrynację relikwii Ojca Świętego po szkołach i parafiach. W czasie peregrynacji, relikwie w postaci kropelki krwi są przechowywane w kościołach i adorowane także w szkołach.


 Uroczyste powitanie relikwii w Diecezji Kaliskiej nastąpiło 15 stycznia 2015 roku w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. 5 marca 2015 r. delegacja naszej szkoły na czele z Ks. Proboszczem Wiesławem Kondratowiczem przejęła relikwie z rąk delegacji szkoły oraz parafii Mikstat i złożyła w kościele parafialnym w Kowalewie. Tego samego dnia o godz. 18.00 została odprawiona Msza Święta z udziałem uczniów, rodziców, pracowników i  dyrekcji szkoły, a także społeczności lokalnej. Na zakończenie uroczystej mszy, proboszcz pobłogosławił relikwiami wszystkich wiernych.

 

Następnego dnia, relikwie zostały przeniesione do szkoły, gdzie o godz. 8.15 odbyła się wzruszająca uroczystość adorująca relikwie naszego Patrona. Montaż słowny przygotowały Panie katechetki: Małgorzata Barańczyk i Małgorzata Maniak, a występ chóru pod dyrekcją Łukasza Adamskiego dodał uroczystości jeszcze większego blasku.

 

 

 

 

Po uroczystościach w szkole, relikwie zostały przeniesione do kościoła parafialnego, w którym proboszcz odprawił Mszę Świętą w intencji społeczności szkolnej, po czym relikwie zostały przetransportowane w asyście delegacji szkolnej i parafialnej do Kotlina. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oby słowa Wielkiego Polaka, które przewijały się podczas święta związanego z peregrynacją miały odzwierciedlenie w postępowaniu każdego z nas.

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj24
Wszystkie893257

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.