top
poniedziałek, 25 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Mamy nowego Biskupa
Mamy nowego Biskupa PDF Drukuj Email

21 lipca 2012 roku, Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Edwarda JANIAKA, dotychczasowego Biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej na Biskupa Diecezji Kaliskiej.


źródło zdjęcia: http://www.diecezja.kalisz.pl

Nowy Biskup Kaliski Edward JANIAK urodził się 14 sierpnia 1952 roku w Malczycach, na kapłana wyświęcony został 19 maja 1979 roku we Wrocławiu,  biskupem mianowany 26 października 1996 roku, konsekrowany 30 listopada 1996 roku.
Biskup Edward JANIAK jest Członkiem Międzynarodowej Komisji Katolickiej ds. Migracji, Członkiem Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżnych, Przewodniczącym Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek KEP, Delegatem KEP ds. Imigracji, Delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Pracowników Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska, Członkiem Komisji ds. Polonii i Polaków za granicą.

źródło informacji: http://www.diecezja.kalisz.pl

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie934700

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.