top
poniedziałek, 25 września 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła
Odpust ku czci św. Bartłomieja Apostoła PDF Drukuj Email

24 sierpnia obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja Apostoła, patrona naszej parafii połączoną z 15 - leciem istnienia Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości. Z tej okazji o godz.12.00 została odprawiona suma odpustowa. Najświętszej ofierze przewodniczył Ks. Andrzej z Warszawy, a słowo Boże wygłosił Ks. Jan z Płocka.

 

W swojej homilii Ks. Jan nawiązał do świętości, głosząc, że osoba święta to taka, która bezgranicznie jest zaprzyjaźniona z Bogiem. Wspomniał też o patronie naszej parafii, męczenniku św. Bartłomieju Apostole, którego wybrał sobie Jezus spośród kilkudziesięciu uczniów.  Śmierć męczeńską poniósł około roku 70. ne. Relikwie świętego znajdują się częściowo w katedrze w Benewencie we Włoszech, a reszta w kościele pod wezwaniem Św. Bartłomieja na wyspie Tyberyjskiej w Rzymie.
(Św. Barłomiej Apostoł jest patronem rzeźników, garbarzy i introligatorów.)

W odpuście uczestniczyli wierni z naszej parafii.

Uroczysta Msza zakończyła się procesją dookoła kościoła i błogosławieństwem sakramentalnym.

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 86 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj6
Wszystkie934700

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.