top
wtorek, 3 sierpnia 2021 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Kowalewie
Msza święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego 25.06.2021 PDF Drukuj Email
25 czerwca 2021 roku o godz. 10.15 została odprawiona Msza Święta dziękczynna za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za pracę wychowawczą nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
 
 
Więcej…
 
Bierzmowanie 21.06.2021 PDF Drukuj Email

21 czerwca 2021 roku w naszej parafii miała miejsce uroczystość przyjęcia przez grupę młodzieży sakramentu bierzmowania, którego udzielił Biskup Pomocniczy Diecezji Kaliskiej dr Łukasz Mirosław Buzun. Do sakramentu bierzmowania przystąpiły 54 osoby.

Więcej…
 
Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 2021 PDF Drukuj Email
10 czerwca 2021 roku miała miejsce uroczystość zakończenia Oktawy Bożego Ciała z procesją wokół kościoła do czterech ołtarzy. Na koniec, Ksiądz Darek podziękował w imieniu Księdza Proboszcza wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Zwrócił również uwagę na piękne ołtarze zbudowane przez parafian.  
 
 
 
 
Więcej…
 
Boże Ciało 03.06.2021 PDF Drukuj Email
Mimo pandemii, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało odbyło się tradycyjnie z procesją, która wiodła stałą trasą. Cztery ołtarze przygotowane przez grupy parafian prezentowały się pięknie.
 
 
Więcej…
 
I Komunia Święta 2021 PDF Drukuj Email
"Niezapomnianym spotkaniem z Panem Jezusem jest bez wątpienia Pierwsza Komunia Święta, dzień który wspomina się jako jeden z najpiękniejszych w życiu. Eucharystia, ustanowiona przez Chrystusa w przeddzień Jego Męki, podczas Ostatniej Wieczerzy, jest Sakramentem Nowego Przymierza, jest największym z Sakramentów. W tym Sakramencie Pan Jezus pod postaciami chleba i wina staje się pokarmem naszych dusz. Dzieci po raz pierwszy przyjmują ten Sakrament uroczyście - właśnie w dniu Pierwszej Komunii Świętej - ażeby potem móc Go przyjmować jak najczęściej i w ten sposób pozostawać w zażyłej przyjaźni z Panem Jezusem"
Jan Paweł II
 
 
 
Ze względu na pandemię dzieci w naszej parafii przystąpiły do I Komunii Świętej w dwóch grupach. Jedna grupa przyjęła Jezusa po raz pierwszy do swego serca 16.05. 2021 r. o godz. 13.00, a druga grupa  - o godz. 15.00. Część dzieci przystąpi do I Komunii Świętej w sierpniu 2021 roku.
Więcej…
 
Święto NMP PDF Drukuj Email
3 maja obchodzimy uroczystość  Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Święto zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Upamiętnia ono śluby złożone w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie przez króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej. Data 3 maja pozostaje w związku z uchwaleniem pierwszej w Europie Konstytucji.
 
 
 
Triduum Paschalne 2021 PDF Drukuj Email
Podczas Triduum Paschalnego wspominaliśmy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który cierpiał, by zbawić ludzkość. 
 
 
  
Więcej…
 
Więcej artykułów…

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj165
Wszystkie662975

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.