logo

Prasa
Nadzieja i wolność PDF Drukuj Email

 

 Jubileusz Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie

Dziesięć lat temu powstał w Kowalewie Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Trzeźwości. Pomysłodawcą i dyrektorem Ośrodka jest ks. kanonik Wiesław Kondratowicz, proboszcz parafii p.w. św. Bartłomieja w Kowalewie.

Wspólnie dziękowano Bogu za istnienie Ośrodka

Z okazji jubileuszu do Kowalewa przyjechały osoby związane z działalnością Ośrodka. Wśród zaproszonych gości byli obecni: ks. biskup Teofil Wilski, terapeuci z Ośrodka Terapii Uzależnień w Jarocinie, przedstawiciele kowalewskiej parafii oraz "absolwenci" Ośrodka.

Więcej…
 
Zacząć od modlitwy PDF Drukuj Email

 

Rozmowa z księdzem kanonikiem Wiesławem Kondratowiczem, dyrektorem Diecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Trzeźwości w Kowalewie (dek. pleszewski).

Od wielu już lat zajmuje się Ksiądz Kanonik osobami uzależnionymi od alkoholu. Dlaczego zajął się Ksiądz Kanonik tego typu duszpasterstwem?

Moja droga do pracy w duszpasterstwie rozpoczęła się od tego, że ja sam jako młody ksiądz miałem problem z alkoholem. Trafiłem na grupę Anonimowych Alkoholików w Poznaniu. Na początku mego trzeźwienia spotkałem też Sługę Bożego księdza prof. Franciszka Blachnickiego, który mnie właściwie ukierunkował na pomaganie innym, szczególnie księżom. To jest mój charyzmat. Tak go odczytuję. Jestem wdzięczny Bogu za to.

Więcej…
 Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, mail lists. Valid XHTML and CSS.