logo

Misja PDF Drukuj Email

 

PROFESJONALNY PROGRAM TERAPII UZALEŻNIENIA oparty o amerykański model Minnesota realizowany przez doświadczony zespół, w którym pracuje psycholog - specjalista terapii uzależnień, lekarz psychiatra i dwóch certyfikowanych instruktorów. Szefem zespołu jest mgr Mirosław Konieczny, specjalista psychoterapii uzależnień. W zespole pracują osoby mające osobiste doświadczenie uzależnienia, z którym sobie poradziły. Ośrodek Terapii Uzależnień posiada kontrakt z NFZ i te oddziaływania są dla ubezpieczonych księży bezpłatne.

PROGRAM DUCHOWO - RELIGIJNO - KAPŁAŃSKI realizowany przez dwóch kapłanów w systemie grupowym i indywidualnym. Obok dyrektora doradcą duchowym jest ks. mgr Jerzy Siwik. Obydwaj są trzeźwiejącymi alkoholikami z dużym stażem abstynencji. Uczestnicy korzystają tez z duchowego programu Anonimowych Alkoholików. Unikalnym, bo niemożliwym do zastosowania w ośrodkach świeckich, jest program terapii religijno - kapłańskiej, w którym księża angażują się w życie parafii. Kapłani codziennie celebrują Mszę św., spowiadają, głoszą homilie i kazania a także pomagają w różnych parafiach. Parafianie kowalewscy i z okolicznych wspólnot wiedzą, że księża z Ośrodka w Kowalewie przebywają na terapii w chorobie alkoholowej i jest to przez ludzi akceptowane. Dla pacjentów - duchownych jest to okazja do konfrontacji ze wstydem i poczuciem winy, które są zranieniami towarzyszącymi chorobie alkoholowej i często blokującymi proces trzeźwienia.

 

Skorzystanie z naszej pomocy jest w tej chorobie szansą na wejście w proces zdrowienia, który im wcześniej rozpoczęty, daje większą nadzieję na uratowanie. Trzeba mieć tez świadomość, że terapia w Ośrodku jest tylko początkiem trzeźwienia, które będzie trwało całe życie. Pacjent - duchowny, kończąc program, otrzymuje wskazania poterapeutyczne do zrealizowania i w miejscu pracy i życia, i w kontakcie z naszym Ośrodkiem oraz wspólnotą Anonimowych Alkoholików.

 

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla 1.5 Template, mail lists. Valid XHTML and CSS.