poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku logo

Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: ?Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi?. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem ?Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc?. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

3. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

4. Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie rodzin.

Zapraszamy z rewizytą do kościoła na Mszę św. i nabożeństwo o godz. 19.00 po jednym przedstawicielu z każdej rodziny. Jeżeli rodzina jest wielopokoleniowa i mieszka w jednym domu, to wystarczy jedna osoba z domu. Msza św. będzie odprawiana w intencji rodzin z danej trasy kolędowej.  Przy wyjściu z kościoła kapłani rozdadzą torebki papierowe z książeczką kolędową, modlitwą na obrazku kolędowym i wodą święconą, do poświęcenia mieszkań. Zapraszamy rodziny z Kowalewa :

we wtorek

19.01.21. o godz. 19.00 przedstawicieli rodzin

z ul. Chrobrego od 1 - 36 A włącznie

w środę

20.01.21.o godz. 19.00 przedstawicieli rodzin

z ul. Chrobrego od 37 - 43; Kościelnej 1 - 27 i Kowalewiec 1 ? 15.

w czwartek

21.01.21. o godz. 19.00 przedstawicieli rodzin

z ul. Baranów 1 - 40; Jarocińska 2 - 9, Fabryczna 1 - 5A

w piątek

22.01.21. o godz. 19.00 przedstawicieli rodzin

z ul. Fabianowska 1A - 11

z ul. Dworcowej 1 - 9/3

z ul. Dworcowej 10 - 21A

Wychodząc z kościoła będzie można złożyć dobrowolną ofiarę w kopercie na bieżące potrzeby Parafii. Na wiosnę planujemy modernizację ogrzewania w kościele. Koperty wrzucamy do drewnianej skarbony stojącej pod chórem. Po przyjściu do domu przedstawiciel rodziny, który był na Mszy św. zaprasza rodzinę do pokoju, który będzie przygotowany jak na kolędę, a więc krzyż, świece, Pismo św., kropidło, miseczka do której wlewa przyniesioną z kościoła wodę święconą, odczytuje  modlitwę z obrazka kolędowego i kropi mieszkanie i zgromadzonych członków rodziny, na znak błogosławieństwa. Zadbajmy też o osoby samotne,czy chore, które nie będą mogły przyjść na tę Mszę św. i zabierzmy również im ich torebkę kolędową, aby mogły poświęcić swoje mieszkanie i dostąpić błogosławieństwa.

5. Dziś III niedziela m-ca, a więc po Mszach św. do puszek składamy dobrowolne ofiary na Caritas parafialną, a w przyszłą niedzielę do puszek Caritas zbierać będziemy ofiary na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.

6. Pogrzeb +śp. Bernardy Mazurek z ul. Kowalewiec nr 14, odbędzie się w poniedziałek 18 stycznia o godz. 12.00. Dobry Jezu?

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.