sobota, 26 września 2020 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; text-indent:-17.85pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman","serif"; mso-fareast-language:EN-US;}

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        20 września 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, parafialna Caritas, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza? Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

3. W niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki. Rada Konferencji Episkopatu Polski apeluje o przeprowadzenie zbiórki ofiar na uchodźców, którzy ucierpieli w wyniku pożaru obozu na wyspie Lesbos. Okazja do tego gestu solidarności będzie w przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek Caritas.

4. Ks. Zygmunt odchodzi 28.09.2020 r. po 9 miesiącach duszpasterzowania w naszej parafii i posługi w Diecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Trzeźwości. Jesteśmy wdzięczni. Niech dobry Bóg Mu błogosławi. Służba liturgiczna ołtarza i zespół muzyczny zamówili Mszę św. w intencji Ks. Zygmunta, którą odprawi dzisiaj o godz. 17:00. Kto chciałby pomodlić się w jego intencji i wyrazić swoją wdzięczność może to uczynić właśnie w czasie tej Mszy św. Ostatnie Msze św. i kazania będzie miał Ks. Zygmunt w przyszłą niedzielę, a w poniedziałek 28.09. wyjeżdża do Kołobrzegu, gdzie duszpasterzuje w konkatedrze.

5. W ubiegłą niedzielę na składkę inwestycyjną zebraliśmy 2059 zł. Bóg zapłać. Dziś do puszek Caritas zbieramy na potrzebujących.

6. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca 2 nasze parafianki: Weronika Ferenc z Kowalewa i Irena Adamek z Suchorzewa. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie?

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.