niedziela, 18 sierpnia 2019 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   18 sierpnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

2. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

3. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci przed Panem.

4. Dziś po Mszach św. zbieramy ofiary na parafialną ?Caritas?

5. Msza św. Dożynkowa wsi Piekarzew w sobotę 24.08. o 1600, a spotkanie na sali wiejskiej o godz. 1800. Pani Sołtys i wspólnota wsi zapraszają.

6. W przyszłą niedzielę 25.08. nasz Odpust Parafialny. Uczcimy naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła Mszą św. o 1200, którą odprawi i kazanie wygłosi nowy proboszcz od ?św. Floriana? ks. Kan. Krzysztof Guziałek. Będziemy też świętować 60-lecie konsekracji naszego kościoła. Parafian, którzy posługiwali przy procesji w Boże Ciało, prosimy o tę posługę w czasie procesji odpustowej. Zapraszamy też oczywiście poczty sztandarowe oraz dzieci i młodzież do udziału w Odpuście.

7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie czynne w piątek i sobotę.

8. W dniach 16-22.08.2019 ks. Proboszcza zastępuje w Parafii i Ośrodku

ks. Piotr Kochanowicz Jezuita z Łodzi.

9. Katolickie Stowarzyszenie Trzeźwości ?DOM? oraz pracowniczy wolontariat ?Ludzie o wielkich sercach? zaprasza na Bezwyjazdowe Odjazdowe Wakacje w piątek 23.08.2019r. o godz. 16.00 na terenie remizy OSP Kowalew. Szczegółowy program i kupony uczestnictwa do odbioru w dniu imprezy u p. Małgorzaty Walendowskiej.

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.