top
czwartek, 1 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                    28 maja 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Ks. Biskup Damian Bryl o godzinie 1600 udzieli Sakramentu Bierzmowania 46 młodzieży naszej parafii.

 

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na świąteczną wieczorną Eucharystię o godz. 1800.

 

4. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy o 1800 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

 

5. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

6. W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o godz. 1800 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek z posługą duszpasterską udamy się do chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej od godz. 900. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, w tym czasie również okazja do spowiedzi świętej. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 1800. Dzieci I Komunijne rozpoczynają wypełnienie obietnicy 9 I piątków miesiąca. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 1800, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

 

8. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.

 

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.

 

10. Żywy Różaniec ma swoje spotkanie w niedzielę 4.06. o 1500 w domu Katolickim.

 

 

 

Boże Ciało przypada 8.06. po Niedzieli Najświętszej Trójcy. Już dziś podajemy listę ekip budujących ołtarze:

I ołtarz przy posesji Państwa Żurawskich i Kałużnych - ekipa z Kowalewa ul. Baranów

nr. 1-20.

II ołtarz przy Domu Katolickim - ekipa z Suchorzewa z ul. Madera przed torami nr. 1-26 i wszystkie nowe domy.

III ołtarz przy krzyżu na ul. Fabianowskiej - ekipa z Piekarzewa od Pani Marioli Czekalskiej do Pana Jana Liberackiego.

IV ołtarz przy posesji Państwa Błaszczyków - ekipa z Kowalewa z ul. Baranów nr. 21-40.


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 203 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj294
Wszystkie889047

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.