czwartek, 20 czerwca 2019 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

12 NIEDZIELA ZWYKŁA                                                  16 czerwca 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się  Mszą Świętą o godz. 11.15 , po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy ulicami Suchorzewską,  ks.P.Wawrzyniaka,  Fabianowską i Kościelną. A oto propozycja organizacyjna całej uroczystości Bożego Ciała i Oktawy? Vide osobna kartka?

2. Podczas trwania tzw. Oktawy uroczystości Bożego Ciała, Msza Święta  z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00 . Prosimy o obsługę liturgiczną te same osoby, oczywiście w miarę możliwości, co w Boże Ciało. Zapraszamy dzieci I kom. i młodzież po bierzmowaniu i kandydatów z klasy VI i VII.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy dzień Ojca. Do szczególnej modlitwy za Ojców zapraszamy podczas Mszy św.

4. Zbiórka ministrantów w związku z Bożym Ciałem w poniedziałek o 18.30  w kościele. Obecność obowiązkowa.

5. Dziś po Mszach św. zbieramy do puszek na parafialną Caritas. Polecamy ją ofiarności naszych Parafian.

6. Dziś o 15. 00  spotkanie Żywego Różańca w Domu Katolickim.

7. Zakończenie roku szkolnego będzie w środę 19.06 . O godz. 8. 00  Msza św. w kościele,

a o 9. 00  uroczystość w szkole.

8.W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Piotra Guzikowskiego z Suchorzewa. Dobry Jezu?

BUDOWA OŁTARZY NA TRASIE BOŻEGO CIAŁA 2019

- I ołtarz : przy posesji Państwa Żurawskich/Kałużnych budują parafianie z Kowalewa ul. Fabianowska, Suchorzewska, Wawrzyniaka

- II ołtarz :przy Domu Katolickim buduja  parafianie z Suchorzewa UL.Kowalewska od nr. 1 -12 od p. Marzeny Adamskiej do p.Magdaleny Sopniewskiej

- III ołtarz : przy Krzyżu na ul. Fabianowskiej budują parafianie z Piekarzewa od Pana Marka Liberackiego do Pana Dariusza Matuszaka

- IV ołtarz :przy posesji Państwa Błaszczyków ul. Kościelna budują parafianie z Kowalewa  ul. Pokoju,Franciszka Pierunka - Łaniewskiego i Sobieskiego.

NASZĄ STRAŻ POŻARNĄ PROSIMY O ZABEZPIECZENIE PORZĄDKU I BEZPIECZEŃSTWA NA TRASIE ORAZ O KOMPANIE HONOROWA PRZY BALDACHIMIE.

Baldachim poniosą panowie ? Dariusz Dryjański, Paweł Jezierski, Krzysztof Musielak,Andrzej Piasecki

Zapraszamy poczty sztandarowe OSP, PKP i Rolników

Chór prosimy o spiew w czasie mszy świetej i procesji

Sztandar Matek Różańcowych poniosą wyznaczone przez p. Nadzelatorkę, Matki Różańcowe

Sztandar Ojców poniosą ojcowie dzieci I komunijnych, odpowiedzialnym będzie p. Stanisław Wulbach

Sztandar młodzieży żeńskiej- dziewczęta z kl.VI, wyznaczy p. Katechetka

Sztandar dziewcząt i chłopców poniesie młodzież gimnazjalna, o wyznaczenie prosimy p. Katechetkę

Feretron św. Józefa i Niepokalanej niesie młodzież z Piekarzewa i Suchorzewa, odpowiedzialny Łukasz Mazurek

Feretron Serca Jezusa i Serca Maryi poniosą matki dzieci I komunijnych, odpowiedzialna p.Ewa Wojnowska

Figurkę Pana Jezusa poniosą chłopcy z kl.III

Figurkę Matki Bożej- dziewczynki z kl.IV

Różaniec- dziewczynki z kl.III

Poduszkę z symbolem Serca Pana Jezusa-dziewczynki z kl.III- wszystkich wyznaczą Panie Katechetki

Dzieci I komunijne idą w strojach przed baldachimem

DZIEWCZYNKI SYPIĄCE KWIATKI- PRÓBA W PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ O GODZINIE 16.

W tym samym składzie zakończenie oktawy Bożego Ciała, w czwartek 27.06.2019 r. o godzinie 18 z procesją wokół kościoła do 4 ołtarzy.

Te same ekipy budują ołtarze :

- I ołtarz - na wysokości kaplicy przedpogrzebowej budują parafianie z Kowalewa ul. Fabianowska, Suchorzewska, Wawrzyniaka

- II ołtarz- przy Krzyżu misyjnym parafianie z Suchorzewa ul.Kowalewska od nr. 1 -12 od p. Marzeny Adamskiej do p.Magdaleny Sopniewskiej

- III ołtarz - około figurki Matki Bożej parafianie z Piekarzewa od Pana Marka Liberackiego do Pana Dariusza Matuszaka

- IV ołtarz - przy posesji pp.Żurawskich budują parafianie z Kowalewa  ul. Pokoju,Franciszka Pierunka - Łaniewskiego i Sobieskiego.

Goście Online

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.