wtorek, 7 kwietnia 2020 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; text-indent:-17.85pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                   5 kwietnia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: ?Hosanna?, a za chwilę będzie wołał: ?Na krzyż z Nim!?. Błogosławieństwo palm na Mszach Świętych.

2. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się przeżywajmy te Święte Dni uczestnicząc w transmisjach w misterium paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego okresu. Ze względu na epidemię telewizyjnych, internetowych, czy radiowych.

3. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie ?Chwała na wysokości Bogu? milkną dzwony i organy, a po Komunii św. i hymnie ?Sław, Języku Tajemnicę? Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Tabernakulum. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz.18,oo,z zachowaniem wszystkich zasad obowiązujących w czasie Epidemii. Liturgia Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku, Wielkiej Soboty i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, będzie transmitowana przez Diecezjalną Telewizję Internetową ? Dom Józefa? i Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej w paśmie 103.1 FM.

Będą również w te Dni transmisje z Watykanu, z Częstochowy, z Łagiewnik i wielu innych Światyń. Z naszej Świątyni nie będzie transmisji, ze względu na ochronę danych osobowych Księży, którzy przebywają na terapii w naszym Ośrodku.

4. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18,oo.Nastawmy się na uczestnictwo przez środki społecznego przekazu.

5. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Z powodu Epidemii nie będzie w kościele tradycyjnego święcenia pokarmów. Błogosławienie stołu Wielkanocnego niech się dokona w każdym domu przed śniadaniem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Na stronie internetowej naszej Parafii zamieściliśmy w ramach Ogłoszeń Parafialnych, tekst błogosławieństwa pokarmów.

6. Przez Wielką Sobotę Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w znaku Grobu Pańskiego przy zamkniętym kościele. Będzie otwarta główna kruchta, żeby było można indywidualnie przyjść na chwilę Adoracji, przy zachowaniu zasad postępowania w czasie Epidemii. W sobotni wieczór o 20,oo rozpoczniemy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi Zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału przez środki społecznego przekazu. My Kapłani i Służba Liturgiczna będziemy również w Waszym imieniu w kościele, a Wy Kochani Parafianie łączcie się z nami duchowo, przyjmując duchowo Komunię Św. pragnienia i pilnie pytajmy Zmartwychwstałego, co chce nam powiedzieć przez to wszystko, co przeżywamy w ostatnich tygodniach. Spowiedź św. w tym tygodniu codziennie pół godziny przed Mszami św. o godz. 18.00 z zachowaniem wszystkich zasad obowiązujących podczas epidemii.

Goście Online

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.