poniedziałek, 16 grudnia 2019 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                     15 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete ? ?Radujcie się!?, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): ?Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko?. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.

6. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.

7. Dziś do puszek Caritas składamy dobrowolne ofiary na pomoc potrzebującym parafianom.

8. Katecheza dla rodziców dzieci I Komunijnych we wtorek o 1900 w Domu Katolickim.

9. W sobotę 21.12 o 900 rano ostatnie Roraty w tegorocznym Adwencie, po nich w Domu Katolickim spotkanie dzieci, Rodziców, Katechetów przy wspólnym śniadaniu. Dzieci przyniosą swoje Księgi Tajemnic i serduszka adwentowe. Przewidujemy dary wdzięczności dla dzieci za wspólne przeżywany Adwent.

10.W dniu 6.01.2020r.o 13.oo na Rynku w Pleszewie  Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do udziału.Szczegóły na plakatach w gablocie przed kościołem.

Goście Online

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.