poniedziałek, 6 lipca 2020 roku logo

Strona Główna Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne PDF Drukuj Email

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                             5 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy.

4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5.  Za tydzień II niedziela miesiąca, a wiec składka na bieżące inwestycje parafialne.W tej chwili odkładamy pieniądze na zakup ziemi powiększającej nasz cmentarz. Ten budżet został nadszarpnięty przez pandemię,  ale skutecznie go uzupełniamy. Kończymy też budowę Parafialnego Parku Rodzinnego, który poświęcimy uroczyście w czasie wizytacji biskupiej 30.09. br. Przy tej okazji dziękujemy szczególnie przedsiębiorcy Panu Hieronimowi Leśniewskiemu, który wiele ton piasku, żwiru, kamieni, kruszywa ofiarował na utwardzenie alejek w naszym parku. Dziękujemy również Panu Pawłowi Działoszyńskiemu za wykonanie nieodpłatnie prac przy utwardzaniu alejek parkowych.

6. Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi odprawiana w II niedzielę miesiąca o 15,oo, na razie jest zawieszona do odwołania.

Goście Online

W obiektywie

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.