top
czwartek, 1 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Rekolekcje Wielkopostne
Rekolekcje Wielkopostne PDF Drukuj Email

W dniach 30.03 - 01.04 odbyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

 

 

Rekolekcje wielkopostne - to czas zastanowienia się nad sobą, nad swoim postępowaniem, nad swoim  życiiem. Podczas tych lekcji, kapłani z naszej parafii: ks. Wiesław Kondratowicz, ks. Jerzy Siwik uczyli roztropności, mądrości ducha oraz jak stać się lepszym. Rozważając przy tym , ze każdy człowiek ze swej natury jest słaby i ciągle potrzebuje Bożej łaski. Wszyscy potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. Dlatego Jezus dał nam sakrament pojednania. Tylko spowiedź przez przebaczenie grzechów jedna człowieka z Bogiem i daje spokój serca.  

Podczas przemyśleń były wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary, na której grał ks. Proboszcz.

 

Można było zaśpiewać ... 

Jeszcze się kiedyś rozsmucę,
Jeszcze do Ciebie powrócę,
Chrystusie.
Jeszcze tak strasznie zapłaczę,
Że przez łzy Ciebie zobaczę,
Chrystusie...
I z taką wielką żałobą
Będę się żalił przed Tobą,
Chrystusie,
Że  duch mój przed Tobą klęknie
I wtedy serce mi pęknie,
Chrystusie...

 

 

Ksiądz Taras, mieszkający w Rosji mówił o powołaniu do kapłaństwa. Dał prawdziwe świadectwo powołania na swoim przykładzie, rezygnując z pracy zawodowego marynarza, by podjąć studia kapłańskie, a następnie służyć ludziom i Bogu.

 

 


 

 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 187 gości 

W obiektywie

4.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj302
Wszystkie889055

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.