top
niedziela, 28 maja 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Triduum Paschalne 2019
Triduum Paschalne 2019 PDF Drukuj Email
Od Wielkiego Czwartku rozpoczęły się uroczyste obchody Triduum Paschalnego, podczas którego wspominaliśmy mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. 
 
 
Odprawiona w Wielki Czwartek Msza święta była dziękczynieniem za ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa służebnego. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W Wielki Piątek odprawiona została Liturgia Męki Pańskiej, której głównym punktem była adoracja Krzyża. Na koniec  przeniesiono Jezusa do Grobu Pańskiego. Na ołtarzu umieszczonym przy Grobie został wystawiony Najświętszy Sakrament w monstrancji okrytej białym przejrzystym welonem - symbolem całunu, w który owinięto ciało zmarłego Chrystusa.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W Wielką Sobotę, Wigilia Paschalna rozpoczęła się od liturgii światła, podczas której kapłan święcił ogień, a następnie zapalił Paschał - symbol zmartwychwstałego Chrystusa. Kolejną częścią liturgii paschalnej były czytania przeplatane psalmami, a po nich odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Wigilia Paschalna zakończyła się Eucharystią i procesją wokół kościoła, podczas której wierni nieśli zapalone świece.
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przez te dni Triduum Paschalnego, uroczystości zostały uświetnione przez piękne śpiewy chóru parafialnego pod kierunkiem pani Magdaleny Łuczak oraz solisty opery na Zamku w Szczecinie, pana Tomasza Łuczaka.
 
 
 
 
 
 
 
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 192 gości 

W obiektywie

1.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj58
Wszystkie886923

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.