top
czwartek, 1 czerwca 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Msza św. dożynkowa wsi Piekarzew 2017
Msza św. dożynkowa wsi Piekarzew 2017 PDF Drukuj Email
Mszy Świętej dożynkowej - 3 września 2017 roku przewodniczył proboszcz parafii Ksiądz Prałat Wiesław Kondratowicz. Mieszkańcy wsi Piekarzew na czele ze Starostami dożynek Angeliką Frankowską i Bartłomiejem Jakóbczakiem oraz Sołtysem Piekarzewa - Grażyną Jezierską zebrali się, by podczas uroczystej dziękczynnej Eucharystii dziękować za tegoroczne plony.
 

 
Na początku Mszy świętej zostały poświęcone chleby, wieńce dożynkowe i plony. Ceremonia miała charakter międzynarodowy, gdyż kapłani modlili się w trzech językach. Ksiądz Karol przybyły z Austrii modlił się w języku niemieckim, Ksiądz Jan z Białorusi modlił się po rosyjsku, a Ksiądz proboszcz oczywiście w języku polskim.
 
 
 
 
 
Homilię wygłosił Ksiądz Karol, którą głównie skierował do najmłodszych, opowiadając bajkę o Olbrzymie i dzieciach, które wszystkie oprócz jednego chłopca bały się Olbrzyma ze względu na jego nieciekawy charakter. Okazało się, że tym niebojaźliwym chłopcem był sam Jezus, przemieniając wielkoluda w pozytywną postać. 
 
 
Rodzinny występ wokalno-instrumentalny Państwa Łuczaków.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

W obiektywie

2011-11-05_203434.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj278
Wszystkie889031

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.