top
niedziela, 28 maja 2023 roku logo

Parafia w mediach


Strona Główna Aktualności Uroczystości dożynkowe w Kowalewie
Uroczystości dożynkowe w Kowalewie PDF Drukuj Email
18 sierpnia 2013 roku w kościele parafialnym w Kowalewie odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna dożynkowa.  Mszę św. celebrował Ks. Kanonik, Jerzy Siwik, duszpasterz tutejszej parafii, podczas której został poświęcony chleb i wieniec dożynkowy jako  symbole płodów ziemi i ukoronowanie całorocznych prac rolniczych. 
 


Rolnicy i mieszkańcy wsi na czele ze Starostami dożynek: Małgorzatą Wolską i Dariuszem Ferencem oraz panią sołtys - Janiną Bandosz, a także prezesem Kółka Rolniczego panem Wolskim, jak również przewodniczącym Rady Miejskiej - Olgierdem Wajsnisem dziękowali Bogu za tegoroczne plony i błogosławieństwa. 

 
 

 
Po zakończonej Mszy świętej, korowód dożynkowy wyruszył z kościoła na plac przy strażnicy, by kontynuować dalszą część obrzędów dożynkowych.
 


 

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 125 gości 

W obiektywie

5.jpg

Ilość odwiedzin

Dzisiaj310
Wszystkie887175

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Joomla Template, parked domain. Valid XHTML and CSS.